Otvoriť menu Zatvoriť menu
Domov>O TEKA

O TEKA

O TEKA

Skupina TEKA zamestnáva v súčasnosti asi päť tisíc pracovníkov. Jej ročný obrat prevyšuje jednu miliardu eur. Tento koncern nemeckého pôvodu sa môže pochváliť vyše osemdesiatročnými skúsenosťami. Jeho výrobný program tvorí šesť hlavných oblastí – výrobky pre domácnosť, vybavenie profesionálnych kuchýň, sanitárne zariadenia, priemyselné a nápojové kontajnery z ušľachtilej ocele, ako aj elektronika. V oblasti kuchynskej techniky kladie TEKA dôraz na vysoký štandard kvality a jednoznačne sa radi potrebami zákazníka. Vyrába špičkové zabudované kuchynské prístroje a z celosvetového hľadiska patrí k popredným značkám. TEKA je skrátka v kuchyni doma. Prostredníctvom jedenástich výrobných závodov v Európe, dvoch v Amerike a jedného v Ázii, ako aj vďaka celoplošnej odbytovej sieti, je prítomná na celom svete. Odbytové spoločnosti firmy TEKA dodávajú umývačky riadu a ďalšie vstavané kuchynské prístroje zákazníkom zo 125 štátov sveta, ležiacich na všetkých piatich kontinentoch. Skupina má 33 pobočiek a 29 závodov.

Kuchynská technika

Vstavané spotrebiče
Zabudované prístroje
Drviče kuchynského odpadu
Kuchynské armatúry

Veľkokuchyne

Kuchynská technika v stavebnicovom module
Parné varné nádoby
Výdajné systémy
Mobilné kuchyne

Nápojové a plynové kontajnery

Pivné sudy typu KEG
Sudy na nápoje
Plynové nádrže
Sanitárne produkty z nehrdzavejúcej ocele

Priemyselné kontajnery

Opätovne použiteľné kontajnery z nehrdzavejúcej ocele
Kontajnery na prepravu nebezpečného tovaru
Dopravné kontajnery
Tlakové nádoby z nehrdzavejúcej ocele
Sterilné kontajnery

Elektronika

Vybavenie počítačových pracovísk
Profesionálne riadiace počítačové systémy
Dátová komunikácia
Telefónna technika

Kuchynská divízia TEKA

V oblasti kuchynského zariadenia patrí TEKA medzi špičkové značky, najmä čo sa týka drezov a vstavaných spotrebičov. Ponúka vysokokvalitné domáce i profesionálne vybavenie. Je jedným z najväčších svetových výrobcov drezov a jediným, ktorý vyrába plne integrovateľné zostavy, to znamená, že dokážeme vybaviť Vašu kuchyňu od začiatku až do konca značkovými prístrojmi značky TEKA. Skupina má vlastnú predajnú sieť, ktorá značku TEKA prináša do všetkých kútov našej planéty. Jednotlivé spoločnosti skupiny – pôsobiace v 33 štátoch sveta – dodávajú drezy a vstavané spotrebiče do 125 štátov sveta na piatich kontinentoch. Za každým výrobkom TEKA sa skrývajú vedomosti a schopnosti ozajstných špecialistov a vyše osemdesiatročná skúsenosť.

Značka TEKA

Jedným z hlavných záväzkov firmy TEKA je zvyšovať povedomie o značke ako o nehmotnej pridanej hodnote. Z toho vyplýva náš aktívny podiel na vyše dvoch desaťročiach propagačných akcií a podpore športových odvetví, v čom je TEKA priekopníkom. V poslednom období TEKA podporovala cyklistiku a futbal. Pravdepodobne najväčším a najúspešnejším počinom v tejto oblasti bola podpora futbalového klubu Real Madrid. Partnerstvo oboch týchto medzinárodných značiek bolo také tesné, že predstaviť si víťazné mužstvo Realu bez loga Teky na dresoch hráčov by sa vlastne ani nedalo.